به‌طورکلی تجهیزات پزشکی جایگاه ویژه‌ای در نظام سلامت و جامعه پزشکی امروز دارند؛ به‌طوری‌که بخش اعظمی از سرمایه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صرف خرید، نگهداشت و تعمیرات این تجهیزات می‌گردد.
لذا وجود یک نیروی انسانی کارشناس و زبده تحت عنوان مهندس پزشک و یا مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان امری بسیار ضروری است که امروزه موردتوجه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سراسر کشور می‌باشد.
انتخاب نوع دستگاه برای تجهیز کردن مراکز درمانی از وظایف مهندس پزشک بیمارستان است که باید منطبق بر نیازها و اهداف آن مرکز و متناسب با بودجه موردنظر باشد؛ لذا این فرد باید علم کافی نسبت به تجهیزات مختلف با امکانات متفاوت را داشته باشد تا بتواند بر اساس نیازهای آن مرکز خرید کند.
همچنین اصول نگهداشت تجهیزات بیمارستانی که شامل فرآیندهای نصب و راه‌اندازی، کالیبراسیون و تنظیم، عیب‌یابی و تعمیرات جزئی است از دیگر وظایف مهندس پزشک می‌باشد.
در این دوره سعی شده نیازهای اولیه یک فرد برای قرارگرفتن در جایگاه مهندس پزشک بیمارستان رفع شود و از جایی که بخش‌های مراقبت‌های ویژه و اتاق عمل از مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان به شمار می‌آیند؛ در این دوره دانشجویان با تجهیزات مهم این بخش‌ها آشنا می‌شوند.
همچنین افرادی که قصد فراگیری تعمیرات و کالیبراسیون دستگاه‌های موردنظر رادارند؛ بایستی با اصول اولیه دستگاه‌ها آشنا باشند؛ لذا این دوره برای این افراد هم بسیار مفید خواهد بود.

سرفصل‌های دوره:                                                                                          

آشنایی با مفاهیم پایه
آشنایی با پارامترهای دستگاه
آشنایی با مودهای عملکردی دستگاه
آشنایی با کاربری دستگاه
آشنایی با اصول نگهداشت و عیب‌یابی اولیه دستگاه

لیست دستگاه‌هایی که در این دوره ارائه می‌شوند:

مانیتورینگ علائم حیاتی (فول ماژول)
الکتروکاردیوگراف
الکتروشوک قلبی
الکترو سرجری(الکتروکوتر)
ونتیلاتور
پمپ تزریق سرم
پمپ تزریق سرنگ
ساکشن
پالس اکسی متر

ثبت‌نام این دوره به‌زودی آغاز خواهد شد، چنانچه علاقه‌مند به شرکت در این دوره هستید با تکمیل فرم زیر اقدام به پیش ثبت‌نام نمایید.

 

نام و نام‌خانوادگی (الزامی)

ایمیل (الزامی)

شماره همراه (الزامی)

عنوان دوره مد نظر (الزامی)