نرم افزار کتیا (CATIA)‏ که مخفف (Computer Aided Three-dimensional Interactive Application)‏ می باشد، یک نرم‌افزار طراحی، مهندسی و ساخت به کمک کامپیوتر است که توسط شرکت Dassault System در سال ۱۹۸۱ به بازار عرضه شده و بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان مانند بوئینگ، ایرباس، آئودی و… از استفاده‌ کنندگان این نرم‌افزار به شمار می‌روند. از کاربردهای این نرم افزار می توان به طراحی قطعات مهندسی، مونتاژ قطعات، طراحی سطوح، ورق کاری، نقشه کشی، مهندسی معکوس، طراحی قالب و ماشینکاری اشاره کرد. کتیا به عنوان نرم افزاری قوی برای طراحی به کمک کامپیوتر (Computer Aided Design-CAD)، مهندسی به کمک کامپیوتر (Computer Aided Engineering-CAE) و ساخت به کمک کامپیوتر (Computer Aided Manufacturing-CAM)، نرم افزاری محبوب و مورد استفاده در بسیاری از کمپانی های معتبر دنیا بوده و حوزه های مختلفی همچون صنایع هوافضا (هواپیما سازی)، صنایع دریائی، صنایع عمران (ساختمانی)، خودرو سازی، طراحی سازه، ادوات صنعتی و کارخانجات لوازم خانگی اشاره کرد. به دلیل افزایش میزان فارغ التحصیلان رشته های مربوط به مکانیک، به نظر می رسد که این روزها مهندسی بدون آشنایی با نرم افزارهای مدل سازی مانند کتیا، ناممکن می باشد.

اهداف دوره:
در این دوره ماژول های مهم مورد استفاده در طراحی به کمک کتیا آموزش داده شده و در انتها داوطلبان قادر به طراحی متوسطه و تولید نقشه های مهندسی خواهند بود.

ثبت‌نام این دوره به‌زودی آغاز خواهد شد، چنانچه علاقه‌مند به شرکت در این دوره هستید با تکمیل فرم زیر اقدام به پیش ثبت‌نام نمایید.

 

نام و نام‌خانوادگی (الزامی)

ایمیل (الزامی)

شماره همراه (الزامی)

عنوان دوره مد نظر (الزامی)