به‌طورکلی تجهیزات پزشکی جایگاه ویژه‌ای در نظام سلامت و جامعه پزشکی امروز دارند؛ به‌طوری‌که بخش اعظمی از سرمایه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صرف خرید، نگهداشت و تعمیرات این تجهیزات می‌گردد.
لذا وجود یک نیروی انسانی کارشناس و زبده تحت عنوان مهندس پزشک و یا مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان امری بسیار ضروری است که امروزه موردتوجه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سراسر کشور می‌باشد.
انتخاب نوع دستگاه برای تجهیز کردن مراکز درمانی از وظایف مهندس پزشک بیمارستان است که باید منطبق بر نیازها و اهداف آن مرکز و متناسب با بودجه موردنظر باشد؛ لذا این فرد باید علم کافی نسبت به تجهیزات مختلف با امکانات متفاوت را داشته باشد تا بتواند بر اساس نیازهای آن مرکز خرید کند.همچنین اصول نگهداشت پیشگیرانه تجهیزات بیمارستانی که شامل فرآیندهای نصب و راه‌اندازی، آموزش‌های اولیه، آزمونهای پذیرش، تعمیرات جزئی، کلیه آزمونهای لازم جهت حصول اطمینان از ایمنی و عملکرد موردنظر، مستندسازی از قبیل تهیه و به‌‌روزرسانی شناسنامه دستگاه‌ها  می‌باشند، از دیگر وظایف مهندس پزشک بیمارستان است.یکی دیگر از مفیدترین دانسته‌هایی که یک مهندس پزشک باید داشته باشد آشنایی با قوانین کنترل کیفی و کالیبراسیون تجهیزات پزشکی می‌باشد. کنترل کیفی ، مقایسه خروجی یک وسیله (مرجع) پزشکی با یک استاندارد و تعیین میزان خطای این وسیله نسبت به آن و مقایسه با استانداردها را شامل می‌شود و شامل آزمون‌هایی است که جهت ارزیابی سنجش وضعیت کنترل کیفیت دستگاه ازنظر ایمنی ، عملکرد و بررسی صحت و دقت استفاده می‌شود.

در این کارگاه آموزشی سعی شده بخشی از  نیازهای اولیه یک مهندس پزشک بیمارستان رفع شود و از جایی که بخش‌های مراقبت‌های ویژه و اتاق عمل از مهم‌ترین بخش‌های بیمارستان به شمار می‌آیند؛ در این کارگاه دانشجویان با برخی تجهیزات مهم این بخش‌ها آشنا می‌شوند.

سرفصل‌های کارگاه:

مقدمه‌ای بر کنترل کیفی تجهیزات بیمارستانی
آشنایی با مفاهیم پایه
آشنایی با پارامترها و مودهای عملکردی دستگاه
آشنایی با کاربری دستگاه

 

لیست دستگاه‌هایی که در این دوره ارائه می‌شوند:

مانیتورینگ علائم حیاتی (فول ماژول)
الکتروکاردیوگراف
الکترو سرجری(الکتروکوتر)
پالس اکسی متر

هزینه ثبت‌نام در کارگاه آموزشی220 هزارتومان تا پایان مهرماه (ثبت‌نام زودهنگام)
250 هزارتومان از اول تا سی ام آبان ماه
زمان برگزاری کارگاه12 الی 14 آذر 1395
زمان و ساعت دقیق برگزاری کارگاه متعاقبا اعلام می‌گردد
طول کارگاه12 ساعت
مکان برگزاری کارگاهجزیره زیبای کیش
سومین نمایشگاه بین‌المللی هرمزهلث
همکار برگزاری کارگاهدبیرخانه سومین نمایشگاه بین المللی هرمزهلث
گواهینامه پایان‌دورهاز طرف دبیرخانه سومین نمایشگاه بین المللی هرمزهلث
اقامت رایگان ویژه ثبت‌نام کنندگان در کارگاه‌های هرمزهلث

مهلت ثبت‌نام به پایان رسیده است!